10 Powodów dla Których Warto Uczyć Się Języka Angielskiego

Język angielski to język możliwości i szans, jeśli macie jakieś wątpliwości, jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego artykułu zgodzicie się z Nami!

Jeśli obecnie decydujesz jakiego języka chcesz się zacząć uczyć w szkole czy na uniwersytecie lub po prostu chcesz zacząć się uczyć nowego języka, i jeśli do tej pory nie znasz języka angielskiego, chcemy przekonać Cię, żebyś postawił wszystko na jedną kartę i zapisał się na kurs angielskiego. Dlaczego? Przedstawimy Ci dziesięć powodów dla których warto!

 1. Język angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na całym świecie.

Chociaż w oficjalnym zestawieniu plasuje się na drugim miejscu, zaraz po mandaryńskim, którym posługuje się najwięcej osób na świecie, język angielski ma najszersze zastosowanie, i jest popularniejszy niż jakikolwiek inny język. Jeśli więc będziesz potrafił się sprawnie nim posługiwać, świat stanie przed Tobą otworem.

Językiem angielskim posługują się osoby zamieszkujące 60 z 196 krajów na świecie. Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, Nowa Zelandia to tylko niektóre z krajów których mieszkańcy posługują się językiem Szekspira.

To język dyplomacji i oficjalny język używany w Unii Europejskiej, Organizacji Narodów Zjednoczonych, NATO i EFTA, nie zapominając o wspólnocie  Commonwealth.

Ponadto język angielski jest  drugim, poza językiem urzędowym, najczęściej używanym językiem w wielu krajach na całym świecie m. in. w Norwegi, Szwecji, Dani, Niemczech i Holandi. Podsumowując, na całym świecie posługuje się nim ponad 1,5 bilionów osób i kolejny bilion jest w trakcie procesu nauki tego języka.

2. Język angielski otworzy przed Tobą wiele drzwi.

Jeśli nauczysz się angielskiego, nie będzie miał problemów z komunikacją w większości krajów na świecie i tym samym staną przed Tobą otworem liczne drzwi do znalezienia pracy poza granicami Twojego kraju, nie wspominając już o możliwości swobodnego podróżowania po całym świecie. Bez problemu zdobędziesz pracę swoich marzeń i będziesz mógł poruszać się bez przeszkód, bez obawy, że się zgubisz, składać zamówienia w restauracjach, porozumiewać się z innymi osobami w czasie podróży i korzystać z usług przewodników.

W wiele profesjach używa się języka angielskiego jako oficjalnego m. in. posługują się nim pracownicy linii lotniczych, zatrudnieni w sektorze turystyki i przedstawiciele świata filmu. Znajomość języka angielskiego umożliwi Ci zatrudnienie się u najbardziej prestiżowych pracodawców.

3. Znając język angielski szybciej znajdziesz pracę.

Jeśli znasz więcej niż jeden język, znalezienie pracy jest o wiele łatwiejsze. I jeśli na dodatek posługujesz się nim sprawnie, Twoje CV nie pozostanie niezauważone, tak jak i wysiłek, który włożyłeś w naukę języka i Twoje zaangażowanie w realizację własnych celów i met. Bez wątpienia nauka języka jest dużym zobowiązaniem i naciskiem położonym na doskonalenie swoich umiejętności, a  opanowanie go i posługiwanie się nim płynnie świadczy na Twoją korzyść i daje Ci ogromnego plus w poszukiwaniu pracy. Dwujęzyczność jest bardzo pożądaną przez pracodawców i headhunterów cechą u pracowników, zwłaszcza biegła znajomość języka angielskiego, który jest językiem biznesu i nie trudno zgadnąć dlaczego!

Jeśli Twoją ambicją jest zostanie biznesmenem i rozpoczęcie działalności na arenie międzynarodowej, jednym z podstawowych wymogów, które musisz spełnić by zaistnieć i mieć szansę na sukces, jest płynna znajomość języka angielskiego. Język angielski jest językiem umów międzynarodowych, terminów naukowych i technicznych odnoszących się do handlu używanych w marketingu na całym świecie, dokonywanych transakcji kupna i sprzedaży, a także językiem szkoleń podnoszących kwalifikacje, spotkań biznesowych i negocjacji. Nawet jeśli nie marzysz o pracy za granicą, znajomość angielskiego otworzy Ci drzwi do pracy w korporacjach o statusie międzynarodowym w Twoim kraju.

4. Znajomość angielskiego daje Ci szansę na studiowanie i doskonalenie Twoich umiejętności na najlepszych światowych uniwersytetach.

University Oxford - Szkoła Językowa Warsaw School of Languages

Język angielski to język uniwersytetów takich jak Oxford, Cambridge, Harvard czy MIT, które niezmiennie zajmują pierwsze miejsca w rankingach najlepszych światowych uczelni. Studia na którymkolwiek z tych uniwersytetów są możliwe tylko wtedy, gdy płynnie się nim posługujesz. Na absolwentów czeka wymarzona praca u najbardziej prestiżowych pracodawców.

5. Język angielski to język najwybitniejszych dzieł literackich na poziomie światowym.

Jeśli nauczysz się języka angielskiego będziesz mógł rozkoszować się najwybitniejszymi dziełami światowej literatury pięknej w oryginale, bez konieczności zaglądania do przekładu, co umożliwi Ci zagłębienie się w umyśle ich twórcy. Bez względu na kunszt tłumacza – oryginału nie można porównać z niczym innych, gdyż jest unikatowy. Dzieła zostały stworzone po to by być czytane i słuchane w oryginale, gdyż to wydobywa ich właściwy sens i znaczenie, i zarazem ułatwia ich pełne zrozumienie. I nie muszę dodawać, że czytanie jest najlepszym sposobem na naukę języka, ćwiczenie i doskonalenie swoich umiejętności językowych.

6. Znajomość języka angielskiego uczyni z Ciebie pełnoprawnego uczestnika kultury popularnej.

Kasowe hity wszech czasów powstały w języku angielskim w kolebce kultury popularnej, w Hollywood. Ile razy wybrałeś się do kina i nie nadążałeś za napisami, a konieczność nieustannej koncentracji na literkach zamiast nam obrazie odebrała Ci całą przyjemność? Ile razy podśpiewywałeś swoją ulubioną piosenkę, ale nie byłeś w stanie otworzyć dokładnie tekstu ponieważ nie znasz angielskiego? Jest tylko jedno wyjście, żebyś mógł w pełni cieszyć się Twoją ulubioną muzyką i filmami w oryginalnej wersji, zacznij się uczyć języka angielskiego i już nigdy nie będziesz musiał korzystać z przekładu!

7. Znajomość języka angielskiego pozwoli Ci na uczestnictwo w spotkaniach i konferencjach międzynarodowych.

Wielkie sportowe wydarzenia takie jak Igrzyska Olimpijskie są transmitowane po angielsku, podobnie jak konferencje międzynarodowe, dlatego też zawodnicy i uczestnicy muszą płynnie posługiwać się językiem angielskim by móc w pełni cieszyć się uczestnictwem i wykazać się aktywnością i przedsiębiorczością. Może już w niedalekiej przyszłości będziesz musiał wyjechać w delegację i zaprezentować swój projekt w języku angielskim, więc nie czekaj do ostatniej chwili tylko zadbaj o swój angielski już teraz. Nie tylko będziesz w stanie przedstawić swój projekt, ale również aktywnie uczestniczyć w dyskusjach i tym  samym w pełni wykorzystać swoją szansę. Nigdy nie wiesz czy Twój przyszły pracodawca nie zainteresuję się Tobą właśnie dzięki twojemu aktywnemu uczestnictwu.

8. Alfabet łaciński jest bardzo prosty.

Alfabet łaciński jest bardzo prosty - Szkoła Językowa Warsaw School of Languages

Alfabet angielski jest jednym z najłatwiejszych w skali światowej i opanowanie go nie reprezentuje wielkiego wyzwania ani wysokiego poziomu trudności, tak jak w przypadku innych języków, gdzie musisz opanować skomplikowane symbole i kształty.  Jeśli uczyłeś się wcześniej innych, bardziej złożonych języków, nauka angielskiego będzie jeszcze łatwiejsza. Również wymowa słów w języku angielskim nie jest szczególnie skomplikowana i ma zmiennych akcentów czy skomplikowanej pisowni. W języka angielskim osoby zwracają się do siebie używając formy „Ty”, a nie Pan, Pani, czy Państwo. I w przeciwieństwie do innych języków nie ma rozróżnienia na formy żeńskie i męskie słów.

9. Zdobędziesz szeroki dostęp do informacji.

Czy wiedziałeś o tym, że angielski jest językiem ponad 55% stron internetowych? Drugim najpopularniejszych językiem jest rosyjski, który dla porównania jest językiem tylko 6% miejsc w internecie. Znajomość języka angielskiego daje Ci dostęp do światowych zasobów wiedzy.

Angielski to język nauki i jego znajomość stwarza Ci możliwość dostępu do licznych pozycji naukowych i podnoszenia samemu swoich własnych kwalifikacji i wiedzy ogólnej. Znajomość angielskiego jest niezbędna, jeśli myślisz o karierze naukowej. Według Science Citation Index, opracowanego przez Instytut Informacji Naukowej szacuje się, że 95% artykułów  naukowych jest napisanych w języku angielskim, chociaż tylko 50% tych artykułów pochodzi z krajów anglojęzycznych. Dwie trzecie studentów Oxfordu pochodzi spoza Wielkiej Brytanii.

10. Angielski stanowi fantastyczne naukowe wyzwanie.

Angielski stanowi fantastyczne naukowe wyzwanie - Szkoła Językowa Warsaw School of Languages

Lubisz wyzwania? Zacznij uczyć się angielskiego, gdyż nie jest on wcale taki prosty i przewidywalny jak Ci się wydaje. Wymaga wiele czasu, żeby zacząć się nim płynnie posługiwać, więc jeśli lubisz wyzwania i nie boisz się pokonywać własnych słabości i doskonalić się, podejmij wyzwanie i zacznij się uczyć. Dzięki niemu staniesz się częścią wydarzeń kulturalnych, zdobędziesz nowe umiejętności i poznasz nowych ludzi, a przy tym nabędziesz pewności siebie i nauczysz się radzić sobie w nowych sytuacjach, nie tylko tych językowych.

Czy Cię przekonałam?

Jeśli myślisz o rozpoczęciu nauki tego języka, zapraszamy Cię do uczestnictwa w kursie języka angielskiego w naszej szkole językowej Warsaw School of Languages, która mieści się w samym centrum Warszawy na skrzyżowaniu dwóch linii metra, na przeciwko Metra Świętokrzyska!

Nasi lektorzy czekają na Ciebie!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s